Zaman

Hepimiz gündelik işlerle o kadar meşgulüz ki hobilerimiz için zaman bulmakta zorlanıyoruz. Yıllar önce, scuba eğitimlerinde akademik çalışmalar (teorik dersler) çok zaman alıyordu. Eğitim materyallerinin olmaması ya da az olması kişilerin kendi kendilerine çalışmalarını imkansız hale getiriyorlardı.

Günümüzde çok farklı eğitim modelleri mevcut. Teorik dersler artık çok daha kısa sürüyor. Çünkü kursların bir çok dilde kitapları ve DVDleri mevcut. Sınıf içinde ana hatları veren eğitmen, detaylar için öğrencilere kitaplarını ve DVDlerini kullanma imkanını sağlar.

Hatta teorik derslerinizin neredeyse tamamını evinizde bitirmeniz artık mümkün. Kitap ve DVDnizi ev ortamınızda kendiniz okuyup, izliyorsunuz. Kitabınızdaki bölüm sonu sorularınızı yine kendiniz yapıyorsunuz. Amaç sizi test etmek değil, kitabı okumanızı, tekrar etmenizi sağlamak. Kitabın ve DVDnin tamamı bittiğinde ise eğitmeninizle tekrar görüşüyorsunuz ve dalış merkezinizde 50 sorudan oluşan bir final sınavının başına oturuyorsunuz. Final sınavınız da bitince kaçırdığınız sorulara eğitmeniniz ile birlikte göz atıp, doğru cevapları ve nedenlerini tekrar ediyorsunuz. Yine bir tekrar durumu söz konusu. Bu, Scuba Schools International‘ın “tekrarla gelen rahatlık” felsefesinden kaynaklanıyor. Yararını göreceksiniz.

Hatta SSI‘ın on-line training (uzaktan eğitim) sistemi ile de teorik derslerinizi tamamlayabilirsiniz. Şu an için on-line training dili İngilizce. Eğer İngilizce biliyorsanız, SSI‘ın ücretsiz uzaktan öğrenme modeline kayıt olup, dersleri on-line olarak dinleyebilirsiniz. İstediğinizde durdurabilir, geri alıp tekrar izleyebilirsiniz.

Dalışlarınızı da, dalış merkeziniz ile konuşarak istediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Ben, öğrencilerimle müsait oldukları anda, kaç kişi olurlarsa olsun dalışlarımı yapmaya özen gösteriyorum. Size, istediğiniz, müsait olduğunuz zamanda dalış yaptırmayı kabul eden, kaliteli ve müşteri odaklı bir dalış merkezi ile çalıştığınız sürece zaman, dalış için sadece bir ön yargıdır.

CLOSE
CLOSE
Pin It