SSI

Scuba Schools International, 1970 yılında kuruldu. Kurucusu Bob Clark bir dalış eğitmeniydi ve bir dalış ekipmanı mağazası vardı. Ancak alış veriş yapan kişilerin sayısının az olmasını, dalış yapmayı bilmemelerine bağladı ve SSI‘ın hikayesi böyle başlamış oldu.

Scuba Schools International‘ın ilk merkezi Amerika’da olmasına rağmen sonraki yıllarda Almanya’ya taşındı. 30’dan fazla Servis Merkezi’ne sahip SSI, 110’dan fazla ülkede scuba eğitimi vermeye, dalgıçlar ve profesyoneller yetiştirmeye devam ediyor. 25’den fazla dilde eğitim materyaline sahip olan SSI‘ın eğitim felsefesi “tekrarla gelen rahatlık

Bu felsefe sayesinde, dalgıç adayları becerileri reflex haline getirip rahat, konforlu ve güvenli dalışlar yapabiliyor. 2005 yılında European Underwater Federation tarafından sertifikalandırılmış olup, dalış endüstrisinde büyük rol oynayan Recreational Scuba Training Council üyesidir. Bunların yanında SSI, global ISO belgelerine sahiptir.

SSI eğitmenleri, sadece bir SSI dalış merkezi çatısı altında eğitim verebilirler. Bu da eğitmenlerin, dalış merkezi tarafından denetlendiği, kalitenin korunduğu anlamına gelir.

Scuba Schools International’in resmi web-sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

CLOSE
CLOSE
Pin It