PADI

Professional Association of Diving Instructors, 1966’da John Cronin ve Ralph Erickson tarafından Amerika’da kuruldu. PADI‘nin resmi internet sitesinde yer alan PADI‘nin tarihi bölümündeki alt başlık: “iki arkadaş, bir şişe viski ve bir fikir“…

PADI‘nin dünyada 135.500 dalış profesyoneli ve 6.000’den fazla dalış merkezi ve mağazası bulunuyor. 180 ülkede eğitimlerini sürdüren PADI‘nin 26 farklı dilde eğitim materyalleri bulunmakta. Dünyada sportif dalışta önemli bir yere sahip olan PADI, en çok dalgıç yetiştiren kurumlardan biri.

PADI, dalış konusundaki ISO belgelerine sahip bir kuruluş, European Underwater Federation sertifikasına sahip. Standartlaşma konusunda model olan PADI, hizmetlerini dalış merkezlerine ve eğitmenlerine bölge ofisleri vasıtasıyla veriyor.

PADI‘de eğitmenler bir dalış merkezine bağlı çalışmak zorunda değildir, serbest çalışabilirler. Yani, bir PADI eğitmeni, öğrencilerine evinin bahçesindeki havuzda sınırlı su çalışmalarını yaptırıp, bir sahilde açık deniz çalışmalarını bitirebilir. Bir dalış merkezinin denetiminde değillerdir, bunun yerine on-line anketler yoluyla PADI bölge ofisi öğrencilere ulaşır, geri bildirim alır.

Professional Association of Diving Instructors’ın resmi web-sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

CLOSE
CLOSE
Pin It