Maliyet

Scuba, insanlar arasında “pahalı” olduğu ön yargısına sahip bir spordur. Sadece scubada değil, her hizmet ve mal alımında önemli olan fayda/maliyet oranıdır. Katlandığınız maliyet karşısında kaliteli bir scuba eğitimi alacağınızı düşünür, sonucunda hayatınız boyunca güvenli, konforlu ve keyifli dalışlar yapacağınızı bilirseniz bu ön yargıdan kurtulabilirsiniz.

Scuba eğitiminizi bir ehliyet kursuna benzetebiliriz. Hayatınızda bir kere alacağınız Open Water Diver kursunuzda edindiğiniz donanım, kalifiye eğitmenlerle öğrendiğiniz beceriler sizleri iyi birer dalgıç yaparak, dalış kariyeriniz boyunca güvenle dalış yapmanızı sağlayacaktır. Tıpkı ehliyet kursunuzda edindiğiniz ve hayat boyu kullandığınız ehliyetiniz gibi, Open Water Diver sertifikanızı hayatınız boyunca kullanıyor olacaksınız. Bu nedenle kurs maliyetinizi uzun vadeli ve değerli bir yatırım olarak görmelisiniz.

Dalış merkezinin kalitesini kontrol edin. Kullanacağınız ekipmanların yırtık olmaması, kompresörünün elektrik ile çalışıyor olması, dalış merkezinin kullandığı teknenin/botun kalitesi, eğitmenlerin seviyeleri ve yapacağınız eğitim dalışlarının sayısı en önemli faktörlerdir.

Bir cep telefonu satın almak istediğinizde, sadece sms gönderip alan ve telefon görüşmeleri yapabileceğiniz eski model bir cep telefonunu, bir de son model bir akıllı telefonu düşünün. Tabi ki aralarında ciddi bir fiyat farkı olacaktır. Ne kadar fazla donanım ve teknoloji varsa, fiyat da o kadar yükselecektir.

Dalış kursunuzun maliyetine de bu şekilde bakmalı, edindiğiniz bilgi ve donanımın size getireceği uzun vadeli faydaları düşünmelisiniz.

CLOSE
CLOSE
Pin It