Yasemin Dalkılıç’tan Belgesel Müjdesi

Kaynak: www.enerjinidogrukullan.net

Yasemin Dalkılıç, özellikle doksanlı yılların sonu ve ikibinli yılların başında yediden yetmişe bir çok kişiye su altını sevdiren bir isim. O, bir döneme dalışın sadece ekipmanla (scuba) yapılmadığını, suyun altında kalınan sürenin değil, ondan alınan hazzın önemli olduğunu aşılayan bir önder. Türkiye’de bugün serbest dalışta geldiğimiz noktada Yasemin Dalkılıç’ın çok büyük rolünün olduğu açık.

Bir süredir dalışlarına ara veren, bugünlerde kızı Lara ile vakit geçirmeyi tercih eden Dalkılıç, önümüzdeki günlerde CANTEK sponsorluğunda ve “Enerjini Doğru Kullan” sloganıyla bir belgesel dizisi çekmeye hazırlanıyor. Bahamalar, Meksika, Jamaika, Dominik Cumhuriyeti, Şili ve Cayman Adaları’nda çekilecek olan bu belgeseller Mercan Resifleri, Gece, Aquarius, Diğer Mavi, Adalar ve Batıklar isimleriyle ekrana gelecek.

Amacı su altı ekosistemini ve kırılganlığını anlatabilmek olan belgesellerin çıkış noktası Yasemin Dalkılıç’ın kızı Lara. Dalkılıç, kızının kendi gördüğü dalış noktaları ve canlılarını görememesinden endişe duyduğunu, bu nedenle dokümentasyon yapmak istediğini söylüyor.

Belgesel serisinin adı “Dünyanın İnanlılmaz Dalışları – The Amazin Dives of the World” olacak. Her bir bölümün yarım saat sürmesi beklenen Dünyanın İnanılmaz Dalışları’nın üç bölümü tamamlandı. Proje ilerlerken yapılanlar yazılar, fotoğraflar ve videolar desteğiyle enerjinidogrukullan.net adresinde sergileniyor.

Enerjinin verimli kullanımı konusunda yatırımlarıyla dikkat çeken CANTEK, daha önce de Nasuh Mahruki ile çalışmıştı.

Referanslar:

http://www.sualtigazetesi.com/?p=32514

http://spor.haberler.com/yasemin-dalkilic-tan-sualti-belgeseli-5162447-haberi/

http://www.enerjinidogrukullan.net/tr/

Speak Your Mind

*

CLOSE
CLOSE
Pin It